Valaši nutně potřebují body, v cestě stojí Nový Jičín

Jan Tajzler • 01.10.2013

Ukončit nelichotivou sérii čtyř porážek v řadě a konečně bodovat, to je cíl zelenožluté party, která ve středu přivítá na svém ledě celek Nového Jičína. Malé derby nabídne souboj dvou celků, které s úvodem soutěže zatím nestihly posbírat příliš mnoho bodů, a tak se dá očekávat zcela jistě zajímavé utkání. Zda se podaří Vsetínu odrazit k lepším výkonům a nebo se z chvostu tabulky odrazí vzhůru Nový Jičín, můžete vidět na Lapači ve středu od 17:30. Pro ty z vás, kteří se nemohou dostavit, je připraven tradiční online přenos.

HC Nový Jičín - cesta z posledního místa vede přes Lapač

Hokejisté Nového Jičína zahájili novou sezonu nadějně, v úvodním kole přehráli Bobry z Valašského Meziříčí 4:3 po prodloužení. Pak ale přišla série čtyř porážek v řadě, ta poslední se zrodila na ledě Břeclavi, kde musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy a diváci se na stadionu zdrželi poměrně dlouho, když až v šestnácté sérii samostatných nájezdu rozhodl břeclavský Dora.

Nový Jičín trápí série porážek již od letní přípravy, svěřenci trenéra Handla nedokázali v letní přípravě porazit jediného soupeře a tuto nelichotivou bilanci si, krom zmiňovaného duelu s Bobry, přenesli i do prozatímního průběhu základní části, když postupně podlehli Frýdku Místku 3:7, Opavě 0:3, Prostějovu 2:4 a naposledy Břeclavi. Při tom na soupisce středečního soupeře Valachů figuruje několik zkušených hráčů, které přes léto doplnilo i přerovské duo Hanák – Sprušil a také velezkušený obránce Lukáš Vnenk. Vsetínský fanoušek si pak zcela jistě vzpomene na Michala Horáka či Daniela Bryneckého, z valašského derby je také znám exmeziříčský Přemysl Vašut. Brankoviště Nového Jičína obývá Lukáš Šrámek, ale v Břeclavi si zachytal i Tomáš Kozák.

Nový Jičín má rozhodně vyšší ambice než hrát spodní patra druholigové tabulky a to budou chtít svěřenci trenéra Handla potvrdit i ve středu na Lapači. Ve zlom doufá také Daniel Brynecký, který k utkání se Vsetínem řekl: „Musíme bojovat. Jako tým se stmelit a podat perfektní výkon, protože Vsetín letos nepředvádí výkony jako v předchozích letech. Jestli chceme letos do play-off, tak nějaké zápasy venku musíme uhrát. Se Vsetínem bychom měli bodovat nejen doma, ale taky u nich. Věřím, že nějaké body přivezeme “, burcuje novojičínský útočník.

VHK Vsetín - zlepšený výkon v Přerově aneb záblesk na lepší časy?

Vsetínští hokejisté také neprožívají zrovna povedený vstup do sezony, na Nový Jičín mají hubený náskok jediného bodu. Valachům se zadařilo v domácí premiéře proti nováčkovi z Orlové, v následujícím kole vybojoval Vsetín bod proti Technice, ale to bylo zatím z Jakubíkovy družiny vše. Následovaly porážky na ledě Poruby 1:5, příznivce vsetínského hokeje zvlášť osprchovala domácí prohra s Hodonínem, taktéž 1:5. Poslední utkání zatím odehráli vsetínští na půdě nesmiřitelného rivala z Přerova, kde prohrávali 0:4, ale obraz hry neodpovídal stavu na světelné tabuli, Vsetín doplácel zejména na jalovou koncovku, a i když přerovské přestřílel v poměru 38:29, byly z toho pouze dvě branky ve třetí třetině a další porážka.

Ve Vsetíně se nehodlají smířit s aktuální situací, a proto vedení přivedlo na hostování dvě olomoucké posily – Oldřicha Hežu a Jakuba Lehečku. Forwardi z hanácké metropole mají pozvednout útočný prapor Vsetína. Obě posily si odbyly svou premiéru v zelenožlutém dresu již na přerovském ledě, ale domácím fanouškům se představí teprve ve středu. Oldřich Heža doufá, že pro Vsetín bude jeho hra přínosem a od středečního utkání nečeká nic jiného než tři body „Musíme za každou cenu vyhrát. Už není na co čekat. Body potřebujeme“ burcuje nová akvizice v dresu Vsetína.

Utkání bude mít zcela jistě patřičný náboj, oběma celkům jde o hodně a pokud nechtějí nečinně přihlížet, jak se horní patra tabulky vzdalují, budou muset ve středu pořádně zabrat, vyhrát však může pouze jeden. Komu se podaří zlomit nepříznivou sérii? Na rozuzlení si budeme muset počkat do středečního večera, ale vy můžete být přímo u toho, pokud dorazíte ve středu v 17:30 na vsetínský zimní stadion a pokud vám to náhodou ve středu nevyjde, můžete naladit podrobný online přenos.

Předpokládané sestavy:

Vsetín: Hromada – Farda, Tichý, Vrba, Žák, Okuliar, Vrba, Báchor, Vodák, Kajaba, Vaněk, Ambruz, Mikšovský, Kubo, Ševčík, Vítek, Heža, Lehečka, Janeba, Daněk, Kývala.

Nový Jičín: Šrámek – Chvostek F., Vašut, Vnenk, Hruška, Mravec, Pelikán – Sprušil, Macháček, Skaloš – Chvostek M., Hanák, Brynecký - Uhlár, Gebauer R., Kabeláč – Putniorz