Ve středu znovu na Lapač! Vsetín hostí Litoměřice

Jan Tajzler • 17.02.2020

Už jen sedm zápasů a začne play-off, nadstavbová skupina O pořadí v play-off se přelévá do poslední části. Vsetín přivítá v domácím prostředí celek Litoměřic, který se pere o přímý postup do čtvrtfinále. Valaši sice ztratili s Přerovem, přesto stále mají o co hrát. Chance liga nadále nabízí vyrovnanou bitvu o elitní čtverku, ve které zelenožlutí rozhodně nechtějí přijít zkrátka. Nastartovat vítěznou sérii a ukázat kdo je na Lapači doma, to bude cílem vsetínského týmu ve středečním podvečeru, konkrétně od 17:30.

Litoměřice bojují o přímý postup do play-off

Nadstavba už v podání Litoměřic není tak skvostná jako předcházející základní části. I tak se na severu Čech perou o přímý postup do čtvrtfinále, což by určitě pro celek trenéra Bruka byl další úspěch v letošní prvoligové sezoně. Aktuálně se Stadion zvedá, v posledních dvou utkáních si připsal vítězství, když nejprve zdolal v krajském derby Chomutov 4:3 po prodloužení a naposledy dokonce urval tři body v pražském Edenu, kde pokořil Slavii 4:3. Výsledkem je momentální 6. místo s jednobodovým náskokem na konkurenta z Havířova. Na posun vpřed to v Litoměřicích nevypadá, 5. Chomutov je vzdálen na rozdíl osmi bodů, dá se tedy očekávat, že primárním cílem Severočechů v poslední části nadstavby bude urvat přímý postup do play-off.

Stadion se může opřít o tři výrazné individuality. Hráči, které vám nyní představíme se řadí mezi top10 nejproduktivnějších hráčů Chance ligy, do desítky vyvolených se vlezou i ve statistice vstřelených branek. Tím vůbec nejproduktivnějším hráčem celé soutěže je Daniel Voženílek (21+37). Nejlepším střelcem týmu je Martin Kadlec (23+26). Silné ofenzivní trio uzavírá Markus Korkiakoski (21+24).

V Litoměřicích se před nedávnem definitivně rozloučili s defenzivní oporou Alešem Pavlasem, prvoligový matador se po vleklém zranění rozhodl k ukončení hráčské kariéry. Celou sezonu se však trenér Bruk může spolehnout na Patrika Marcela (12+17). Užitečný výkon Stadionu přináší mladý talent František Klejna, jenž zaznamenal 10 plusových bodů. Podpořit ofenzívu se daří také Janu Strejčkovi (7+10). Kde však Litoměřicím schází stabilita je brankoviště, většinou se zde dává příležitost mladým brankářům. Poslední utkání na Slavii odchytal Adam Beran, úspěšnost zákroků má nad 92%, průměrně inkasoval 2,72 branky na zápas. Trenér Bruk však může nasadit i další maskované muže, třeba Tomáš Krále nebo Jana Škorpíka.

Vsetín musí zmobilizovat síly k boji o čtverku

Valaši po reprezentační pauze odehráli tři utkání. Proti Porubě demonstrovali svou sílu a zvítězili jasně 5:1. Dobrý herní projev předvedli Valaši také ve šlágru na jihu Čech, kde po většinu zápasu vedli, přesto se i v pátém vzájemném měření museli sklonit Motoru těsně 2:3. Nový týden zahájil Vsetín domácím derby s Přerovem, v tomto utkání šlo Valachům o udržení kontaktu se 2. místem, leč soupeř si připsal těsné vítězství a náskok Zubrů na 2. příčce je již třináctibodový. Vsetín se nyní musí dívat spíš za sebe, čtvrtý Chomutov je pouze o bod za Valachy a v řadě pronásledovatelů jsou také Pražané s dvoubodovým mankem.

Vsetínskou produktivitu vede Antonín Pechanec (10+36). Střílení branek má na povel David Tůma (16+17) společně s Vlastimilem Dostálkem (15+10) a Davidem Březinou (15+9). Vsetínská trenérská dvojice Dopita – Jenáček již také vyhlíží návrat Radima Kucharczyka (15+18).

Vsetínskou defenzívu drží dvojice Ondřej Slováček (5+27) - Jakub Teper (4+16). V obranných řadách mají Valaši celkem velkou konkurenci, v posledním utkání byl mimo sestavu třeba Jiří Drtina nebo Jiří Hunkes. Je otázkou, jakou silou se budou Valaši prezentovat, až nastoupí v plné síle. V brankovišti jsou karty rozdány jasněji, zde se střídá dvojice David GábaOndřej Bláha. Po reprezentační pauze dostává více prostoru prvně jmenovaný, jeho úspěšnost zákroků činí 90,5%, průměrně inkasoval 2,25 branky na zápas.

Vzájemné zápasy v letošní sezoně:

Vsetín letos s Litoměřicemi odehrál již pět vzájemných střetnutí. Pouze v jediném případě se radovali kališníci, když v posledním kole základní části udolali Valachy na domácí půdě 2:1. Zbylá utkání patřila celku z Valašska, ovšem jednou musel Vsetín své vítězství vybojovat až v prodloužení a na Lapači jedno utkání dospělo i do samostatných nájezdů. To jenom potvrzuje fakt, že litoměřický tým umí favority potrápit a né nadarmo se probojoval do elitní osimičky.

15. kolo: Vsetín – Litoměřice 4:2

30. kolo: Litoměřice – Vsetín 2:1

1. kolo OpvPO: Litoměřice – Vsetín 3:4p

8. kolo OpvPO: Vsetín – Litoměřice 4:3sn

15. kolo OpvPO: Litoměřice – Vsetín 2:6

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Gába – Smetana, Teper, Slováček (A), Kudělka, Jeřábek, Holomek, Dudáš – Jonák (C), Rehuš, Gorčík – Březina, Pechanec, D. Tůma – Karafiát, R. Vlach, Dostálek – Procházka, Šilhavý, Vítek.

Litoměřice: A. Beran – Marcel, Klejna, Jebavý, Klikorka, Gaspar, Strejček, Baláž – D. Voženílek, Korkiakoski, M. Beran – Jánský, Jícha, M. Kadlec – Jindra, Morong, Kangas – Kropáček, M. Havelka, D. Sklenář.

Před středečním domácím utkání s Litoměřicemi budou na zimním stadionu v provozu pouze dvě pokladny: pokladna č. 1 - vstupenky na stání, pokladna č. 3 - vstupenky na stání a sezení.

Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava