Zápas naděje v Karlových Varech

Aleš Koňařík • 10.10.2004

V s e t í n – Sousedy v extraligové tabulce, dvanáctý Vsetín a o místo lepší Karlovy Vary, od sebe dělí pět bodů. Zápas na západu Čech tak bude bojem o udržení kontaktu se zbytkem týmů. Vsetín udělal oproti Pardubicím jednu změnu v sestavě, místo brankáře Plška povolal z Opavy Štefana Žigárdyho, který ve slezském klubu ukázal v posledních zápasech výbornou formu. Uvidíme, zda původně až pátý brankář Vsetína dnes dostane svou první velkou šanci.

Změny v týmu Energie: Latvija, Latvija!

Pryč je doba, kdy pozice prvních brankářů v českých mužstvech patřila výhradně tuzemským brankářům. Energie zalovila v lotyšských vodách a angažovala gólmana HK Riga 2000 s těžko vyslovitelným jménem Edgars Masalskis. V 5 zápasech za Energii však Masalskis dosáhl 88,8 % úspěšnosti zásahů a průměru 3,73 branky na zápas. Více šancí tak nyní dostává Zdeněk Šmíd.

Tým Karlových Varů se výrazně obměnil i v poli, ze Vsetína přišel spolehlivý obránce Jiří Polák, na hostování z Budějovic Zdeněk Kutlák, z Jaroslavle se do Varů vrátil i Martin Hlavačka. Útok se rozrostl o zkušené Slováky Roberta Tomíka, Lubomíra Hurtaje nebo plzeňského Michala Dvořáka. Na lavičce Karlových Varů stanul nový trenér Pavel Pazourek. Na soupisce Karlových Varů nenajdeme žádnou posilu s vizitkou „Made by NHL.“

Začátek soutěže: Více bodů se Šmídem v brance

Od úvodního vítězství nad Kladnem čekali karlovarští pět kol na další plný bodový zisk, kterého dosáhli překvapivým vítězstvím na vítkovickém ledě. V utkání v Jihlavě pak sahali jako první mužstvo po dvouciferném vítězství, domácí Duklu znemožnili výsledkem 9:2. V posledním kole však nešťastně ztratili utkání se Spartou, která v poslední minutě otočila ze 2:1 na 2:3. Produktivitu Karlových Varů vede obránce Martin Hlavačka s 9 body (4+5), z útočníků je nejlepší Ján Lipianský se 7 body (2+5).

Vsetín vs. Energie 2003/04

4.kolo Vsetín – Energie 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky:
2. Selingr, 55. Stantien (Demel) - 12. L. Svoboda (Skuhravý, Němčický), 39. Tvrdík (Alinč), 45. Skuhravý (Netík, Krajíček).

17.kolo Energie – Vsetín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky:
5. Lipianský (Svoboda), 48. Skuhravý (Bacul, Ptáček), 52. Alinč (Rodin).

30.kolo Vsetín – Energie 2:2 (1:1, 1:0, 0:1)
Branky:
20. Vak (Selingr, Stantien), 31. Selingr (Vak, Stantien) - 8. Alinč (F. Ptáček), 45. F. Ptáček (Pavel Kumstát).

43.kolo Energie – Vsetín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky:
21. Tvrdík (Hájek, Alinč), 45. Kumstát (Alinč, Ptáček) - 46. Dubec (Demel, Hruška).

Pravděpodobné sestavy:

Karlovy Vary: Šmíd - Bauer, Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Dvořák, Alinč, M. Procházka - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Míka, Krátoška, Košťál.

Vsetín: Masný (Žigárdy) - Jaškin, Frolo, Hrabal, Kowalczyk, Klesla, Němec, Vašut - Veselý, Vlach, Somík - Brabenec, Pavliš, Selingr - Zadina, Vak, Demel - Kovář, Květoň, Korotvička