Zastupitelé budou jednat o vsetínském hokeji

Eva Stejskalová, město Vsetín • 28.05.2007

V s e t í n - Bude se na Vsetíně hrát nejvyšší hokejová soutěž? Splní vsetínský hokejový klub podmínky pro získání extraligové licence na následující sezónu? I touto problematikou se budou na své středečním zasedání zabývat vsetínští zastupitelé jakožto zástupci majoritního akcionáře Vsetínské hokejové, a.s. Aby Vsetínská hokejová mohla extraligovou licenci na následující sezónu získat, musí uhradit dluhy ve výši 6,4 milionů korun, které má vůči hokejovým subjektům.

Pro tento případ sice slouží částka ve výši 7 milionů korun, která byla před začátkem uplynulé sezóny díky půjčce města vinkulována ve prospěch Asociace profesionálních klubů, ovšem o jejím uvolnění nyní musí znovu jednat zastupitelé.

„Důvodem je skutečnost, že tato finanční operace přešla do dalšího roku a my o ní musíme znovu rozhodovat v rámci rozpočtových opatření,“ vysvětlil místostarosta Vsetína Lubomír Gajdušek. Podle něj se tak jedná pouze o administrativně – technickou záležitost, neboť vsetínští zastupitelé poskytnutí půjčky v celkové výši 24,5 milionu korun již jednou schválili. „A protože z této částky bylo doposud použito jen 17,5 milionů korun, zastupitelé by měli rozhodnout v souladu s předcházejícím usnesením,“ je přesvědčen Gajdušek.

Ovšem vzhledem k tomu, že se na podzim loňského roku obměnilo zastupitelstvo, očekává se k tomuto bodu širší diskuze. Není totiž tajemstvím, že volení zástupci nemají na osud vsetínského hokeje jednotný názor.

„Samozřejmě nám všem záleží na tom, aby byly ve Vsetíně vytvořeny podmínky pro tento druh sportu, který má v našem městě obrovskou tradici, a pro podporu hokejové mládeže. Je ale pravdou, že napříč koalicí se objevuje řada názorů na to, jak celou situaci řešit. Z potřebných osmačtyřiceti milionů korun na následující sezónu má totiž Vsetínská hokejová prozatím zajištěnu jen část,“ potvrdila vsetínská starostka Květoslava Othová.

Zastupitelstvo, na němž se bude tato záležitost řešit, se uskuteční ve středu 30. května v 18 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu.