Generálka na ligu je tady! Valaši zakončí přípravu utkáním v Hodoníně

Dominik Tobola • 09.09.2013

Derniéra v přípravě je tady! V sobotu začíná 2. NHL a Vsetín si jede naposledy zkusit, jak je na tom s aktuální formou. Před důležitým, a již bodovaným utkáním na domácí půdě s Orlovou, jedou Valaši na návštěvu do sousedního regionu. Na Slovácku je na vlastním ledě pohostí Hodonín, se kterým zelenožlutí při své premiéře v přípravě zametli, výsledek 5:0 hovoří za vše. Bude se historie opakovat?

Úterý s datem 10. září nabízí poslední šanci vypilovat a vyzkoušet si nanečisto různé herní situace. Valaši totiž míří k derniéře v přípravě. A soupeřem jim bude, stejně jako při úvodním utkání srpnového drillu, SHK Hodonín. Zelenožlutý Vsetín se nyní ovšem představí na jižní Moravě. Svěřenci trenéra Jakubíka v prvním utkání porazili svého oranžovo-modrého soka v jasně hovořícím poměru - 5:0. Branky tehdy zařídil Daněk a především vsetínský nejlepší střelec v přípravných duelech, René Kajaba. A právě tato dvojice, která se velmi výrazným podílem zasadila o loňský postup juniorů do extraligy, v předsezónních utkáních dominuje. Společně nastřílelo duo Kajaba - Daněk dvanáct z celkových dvaceti branek. Bude utkání opět v jejich režii?

Valachům se, jak již bylo zmíněno, blíží začátek mílovými kroky. V sobotu přivítají Orlovou a hned další kolo sehraje Zbrojovka proti Technice Brno. Domácí start hodně napoví a případně pomůže k odrazu do horní poloviny tabulky, kde se budou chtít zelenožlutí pohybovat. Generálka v Hodoníně je tak příhodnou událostí k vypilování posledních nedostatků.

Valaši se také budou muset obejít bez Filipa Vrby, který obdržel nabídku z druhé rakouské ligy, na zkoušku si jej vyžádal tým trenéra Miloše Holaně mladšího, Feldkirchu. "Byli jsme tak domluveni, že pokud přijde nabídka ze zahraničí, tak Filipa uvolníme," vysvětluje jednatel Tobola. "Samozřejmě to nabourává naše plány s defenzívou do sezóny, ale již řešíme případnou náhradu," pokračoval šéf klubu.

Diváci se však také mohou těšit na novou akvizici ve zelenožlutých řadách, po dvou letech se do valašského celku vrací útočník s velmi vypilovaným střeleckým instinktem - Robin Ševčík. "Robin o angažmá na Vsetíně jevil velký zájem, za což jsme rádi, a věřím, že znalost prostředí mu pomůže k okamžitému zapracování do týmu," uvedl Daniel Tobola. Přejeme navrátilci z Prostějova mnoho branek a také, ať Vsetínu pomůže k výsledkům zaručující první čtverku v soutěži.

Hodonín: Příprava? Drtiči zatím hledají formu, čas však kvapí!

Hodonín je v přípravných duelech jako na houpačce. Svěřenci trenéra Kosíka zatím mají na kontě skalp pouhých dvou týmů. Dvakrát porazili Techniku Brno a jednou tým z nadnárodní ligy MOL, Nové Zámky. Oranžovo-modrý celek má problémy především s defenzívou. Pouze jedinkrát dostal tým ze Slovácka méně než tři branky, Techniku zdolali 3:2 po nájezdech.

Zítřejší utkání je pro celek z jihu Moravy také generálkou na ligu, a tak o problémy s koncentrací nemůže být ani řeč. Družina sestavená kolem zkušených hráčů jako je Peš, Jurásek či Pokorný bude určitě chtít oplatit valašskému celku porážku ze začátku srpna. Jak to všechno skončí? Dozvíme se v úterý 10.9., utkání začíná v 18:00.