permanentky v prodeji! | Vstupenky na Winter Hockey Games ZDE | Počet prodaných permanentek: 1972 (19.9.2024)

Zadinova víra v šťastnou osmnáctku

Miroslav Vebr • 30.09.2004

V s e t í n – Útočník Marek Zadina je typickým produktem české hokejové školy. Subtilní útočník nemá v současnosti požadované parametry hráče pro NHL, vše si ale vybral na šikovnosti a čichu na góly. Do Vsetína přišel, aby vylepšil loňskou nikterak závratnou střeleckou bilanci mužstva. Stejně jako v Třinci obléká dres s číslem 18. „Osmnáctka mi nosí štěstí,“ říká Marek Zadina.

Loni jste se vrátil z ruské soutěže zpět do Třince, ačkoliv o vás měl Vsetín velký zájem. Nakonec jste přestoupil až po sezóně. Co vás k této změně vedlo?
„Končila mi v Třinci smlouva a pan Husička se mnou dále nepočítal. Proto jsem musel změnit klub. Měl jsem nabídky ze zahraničí, konkrétně z Ruska a koketoval jsem i s jinými kluby naší extraligy. Nakonec jsem se domluvil na působení ve Vsetíně a jsem tomu rád, neboť je tady dobré mužstvo.“

Jaký je vsetínský tým v porovnání s kluby, kde jste dříve působil?
„Já jsem největší dobu strávil v Třinci. Oba kluby jsou porovnatelné, takže mne na Vsetíně nic nepřekvapilo. Je to tady vše v pohodě, stejně jako v Třinci.“

Na jak dlouho jste se upsal Vsetínu?
„Podepsal jsem zde smlouvu na dva roky.“

Jak vás na Lapači přijali spoluhráči?
„Myslím, že jsem do zdejšího kolektivu zapadl velmi dobře. S nikým jsem neměl a ani nemám žádný problém. Je tu bezva parta.“

V přípravě jste Vsetínu asi měsíc chyběl, odehrál jste jen pár zápasů. Jak došlo k vašemu zranění?
„Hráli jsme v Jihlavě. Někdo, teď už ani nevím kdo, neboť jsem měl otřes mozku, mne trefil pukem do hlavy. Jenom jsem se stačil otočit. Přitom mi spadla helma a já se praštil hlavou o led. Díky tomu jsem přišel k pěti stehům na hlavě.“

Pomohl vám v této chvíli odsun startu české extraligy díky Světovému poháru?
„Určitě ano. Měl jsem vlastně navíc jeden týden tréninku. Z tohoto pohledu mi přišel odložený začátek extraligy vhod. Zatím se dostávám do optimální formy. Potřeboval bych začít dávat více branek. Snad to brzy přijde.“

Na ledě hrajete v jedné řadě s Rosťou Vlachem a s Tomášem Demelem. Jak vám toto spojení vyhovuje?
„Rosťa je klasický centr, který je navíc i velmi konstruktivním hráčem. Škoda, že se hned v úvodu zranil Tomáš Demel. Věřím, že se ale velmi brzy uzdraví a společně pomůžeme celému týmu. Místo Démona sice nastoupili na druhé straně naší řady Robin Kovář a Radim Hruška, ale těžko posoudit tyto hráče podle jednoho nebo dvou zápasů.“

V brance Valachů stojí zkušený Roman Čechmánek, který svými výkony dodává klid mužstvu. Jak se hraje s tímto pocitem?
„Mužstvo si určitě více věří, když má za zády takového brankáře, jako je Čechmánek. Hodně to pomáhá, když se udělá nějaká chyba v poli, tak je tu Čeman, který to za nás může chytit a vše napravit. Určitě se nám s takovou hraje lépe.“

Na Vsetíně jsou celkem tři hráči z NHL. Kromě Čechmánka to je ještě Radivojevič a Klesla – brankář, útočník a obránce. Do jaké míry pomáhají svými zkušenostmi klubu?
„Na hře to je znát. Všichni jsou velmi silní na puku a dovedou výborně klamat protihráče svým tělem. Pro tým jsou jednoznačně přínosem. Navíc se všem daří, což jejich výkon umocňuje.“

Vás nelákalo hrát NHL? Jaké jsou vaše cíle?
„Možná kdybych byl mladší, tak by mne NHL určitě lákala, ale nyní už ne. A jaké jsou mé cíle? Určitě bych chtěl stále hrát nejlepší hokej. Chci přispět svým výkonem mužstvu a následně aby se i týmu dařilo. Jedno je s druhým spjato.“

Už jste uvažoval o tom, co bude až s aktivním hokejem jednou skončíte?
„To zatím ne. Já doufám, že to bude ještě nějaký rok pokračovat. Proto jsem ještě ani moc neuvažoval, co jednou bude. Nebudu ale nosit číslo na dresu jako Rosťa Vlach, kterým symbolizuje věk, kdy by chtěl odejít do hokejového důchodu. Nechám si svou osmnáctku, neboť ta mi přináší štěstí.“

Dnes v 17:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov